Diemžēl lapa "offcanvas-col1" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col2" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col3" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col4" neeksistē.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Rīgas Doma viduslaiku arhitektūra un būvplastika eiropeisko analoģiju kontekstā

Rīgas Doma viduslaiku arhitektūra un būvplastika

Agnese Bergholde

Ar kopsavilkumu vācu valodā

Literārā redaktore: Kristiāna Ābele
Tulkotāja: Agnese Bergholde
Mākslinieks: Rauls Liepiņš (“Al secco”)

Rīga: Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts; Mākslas vēstures pētījumu atbalsta fonds, 2015. 408 lpp., 365 att.

ISBN 9789934847141

Grāmatas elektronisko versiju var iegādāties šeit

Rīgas Doma baznīca ar klostera daļu ir izcils viduslaiku būvmākslas piemērs Latvijā un vienlaikus senākais ķieģeļu arhitektūras ansamblis visā Baltijā – senās Livonijas pirmais lielais mākslinieciskais sasniegums. Doma bagātīgā 13. gadsimta būvplastika grāmatā pirmo reizi plaši un detalizēti aplūkota kā ansambļa koptēla neatņemama sastāvdaļa dievnama un klostera būvvēstures kontekstā. Salīdzinājumā ar citām Eiropas viduslaiku sakrālajām celtnēm mēģināts noteikt Rīgas Doma kompleksa arhitektūras un būvplastikas reģionālo savdabību. Izdevumu papildina anotēts Doma būvplastikas katalogs latviešu un vācu valodā.

Monogrāfijas pamatā ir Latvijas Mākslas akadēmijā Elitas Grosmanes vadībā izstrādātā un 2011. gadā aizstāvētā disertācija. Tās autore mākslas vēsturniece Agnese Bergholde dzimusi 1980. gadā Cēsīs. Studējusi mākslas vēsturi, Austrumeiropas vēsturi un baltu filoloģiju Vestfālenes Vilhelma universitātē Minsterē. Pētniecisko interešu centrā – viduslaiku sakrālā arhitektūra un būvplastika Baltijas jūras reģionā. Piedalījusies zinātniskās konferencēs Latvijā, Polijā un Vācijā, kā arī Herdera institūta (Mārburga) un Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta projektu īstenošanā.

Atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rīgas Doma pārvalde, valsts pētījumu programma “Letonika” un M. C. A. Böckler – Mare Balticum-Stiftung (Vācija).

Iet atpakaļ

© LMA Mākslas vēstures institūts 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close