Diemžēl lapa "offcanvas-col1" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col2" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col3" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col4" neeksistē.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Societas Jesu ieguldījums Latvijas arhitektūras un tēlotājas mākslas mantojumā

Societas Jesu ieguldījums Latvijas arhitektūras un tēlotājas mākslas mantojumā

Kristīne Ogle

Ar kopsavilkumu angļu valodā

Literārā redaktore: Māra Ņikitina
Angļu valodas redaktors: Andris Mellakauls
Angļu valodas korektore: Iveta Boiko
Mākslinieks: Ivo Simsons
Vāka dizaina autore: Ieva Vīriņa

Rīga: Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts, 2008. 274 lpp., 167 att.

ISBN 9789984394831

Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta aizsāktās disertāciju sērijas turpinājumā aplūkots jezuītu mantojums Latvijas teritorijā. Jezuīti šeit darbojās no 1582. līdz 1820. gadam, un aptverošais pētījums rāda, ka šī katoļu garīgā ordeņa mākslinieciskais devums ievērojami bagātinājis Latvijas kultūrvidi, radot vēlāk bieži atdarinātus paraugus un sabalsojoties ar norisēm pārējās Eiropas kultūras dzīvē. Jēzus biedrības māksliniecisko darbību autore izzinājusi kā savdabīgu fenomenu, kura pēdas saskatāmas visos Latvijas novados. Pētnieces uzmanības lokā ir ne tikai līdz mūsdienām saglabājušās jezuītu mākslas liecības, bet arī zuduši pieminekļi, kuru vidū īpaši izceļas Daugavpils un Ilūkstes sakrālie kompleksi. Disertācijai nepieciešamo vēstures avotu studijās iepazīti Latvijas, Lietuvas, Polijas un Maltas arhīvu materiāli.

Iet atpakaļ

© LMA Mākslas vēstures institūts 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close