Diemžēl lapa "offcanvas-col1" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col2" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col3" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col4" neeksistē.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Dekoratīvā glezniecība Rīgas interjeros: 16. gadsimts – 18. gadsimta trešais ceturksnis

Dekoratīvā glezniecība Rīgas interjeros: 16. gadsimts – 18. gadsimta trešais ceturksnis

Vija Strupule

Ar kopsavilkumu angļu un vācu valodā

Zinātniskā redaktore: Elita Grosmane
Literārā redaktore: Māra Ņikitina
Korektore: Kristiāna Ābele
Tulkotājas: Stella Pelše (angļu val.), Agnese Bergholde-Volfa (vācu val.)
Mākslinieks: Rauls Liepiņš (“Al secco”)

Rīga: Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts; Mākslas vēstures pētījumu atbalsta fonds, 2023. 408 lpp., 226 att.

ISBN 9789934882449

16. gadsimts – 18. gadsimta trešais ceturksnis ir periods Rīgas vēsturē, kad interjeru apdarē dominēja krāsojumi un gleznojumi. Tie veidoja krāšņu dzīves vidi, jo blakus vienkāršām krāsotā dekora shēmām uz sienām un griestiem tika radītas arī greznas ornamentālas un sižetiskas kompozīcijas, kas iekļāvās Eiropas mākslas stilu parādību lokā. Grāmatā apkopoti un daudzpusīgi analizēti gan interjeru polihromijas piemēri, kas līdz mūsu dienām visbiežāk nonākuši tikai kā fragmentāri atsegumi, gan ziņas par tiem dažādos citos avotos. Sniegta arī iespējami plaša informācija par Rīgas krāsotāju cunftes darbību un meistariem.

Grāmata ir mākslas vēsturnieces un arhitektoniski mākslinieciskās izpētes speciālistes, SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” darbinieces un MVI pētnieces Vijas Strupules daudzu gadu darba iznākums, turpinot praktiski un teorētiski izzināt Dr. art. Elitas Grosmanes vadībā izstrādātās un 2016. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā aizstāvētās disertācijas tēmu. Pētījumu recenzēja Dr. arch. Ilmārs Dirveiks (Rīgas Tehniskā universitāte), Dr. art. Rūta Kaminska (Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde) un Ph. D. Krista Kodresa (Krista Kodres, Igaunijas Mākslas akadēmija).

Mākslas vēsturniece un restauratore vecmeistare arhitektoniski mākslinieciskās izpētes specialitātē Dr. art. Vija Strupule ir dzimusi 1958. gadā Jūrmalā. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļu. Saņēmusi Eiropas Sociālā fonda stipendiju doktorantūras studijām. Vairāku zinātnisku rakstu autore, piedalījusies konferencēs Latvijā un ārvalstīs. Pētniecisko interešu lokā interjeru polihromija un gleznojumi Latvijā (13.–20. gs.) starptautiskā kontekstā, kā arī Latvijas vēsturiskās apbūves arhitektoniskā izpēte.

Izdevums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu kā VII laidiens sērijā “Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta disertācijas” un iespiests “Jelgavas tipogrāfijā”.

Iet atpakaļ

© LMA Mākslas vēstures institūts 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close