Diemžēl lapa "offcanvas-col1" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col2" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col3" neeksistē.

Diemžēl lapa "offcanvas-col4" neeksistē.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts

Mākslas vēstures institūts aicina satikties “Latvijas mākslas vēstures” I sējuma “Aizvēsture un viduslaiki” atvēršanā 2024. gada 21. maijā plkst. 14.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā.
Vairāk par izdevumu >>

MVI pētnieces Vijas Strupules monogrāfiju “Dekoratīvā glezniecība Rīgas interjeros: 16. gadsimts – 18. gadsimta trešais ceturksnis” Latvijas Zinātņu akadēmija atzinusi par 2023. gada nozīmīgāko pētniecības sasniegumu humanitāro zinātņu jomā Latvijā un vērtē kā “augstvērtīgu ieguldījumu Baltijas jūras reģiona zemju glezniecības vēsturē un kultūras mantojuma studijās”. Lepojamies ar kolēģes panākumiem! Vairāk par izdevumu >>

2023. gada decembrī iznācis žurnāla "Mākslas Vēsture un Teorija" 27. numurs.

Vairāk >>

2023. gada 12. jūlijā MVI pētniece Karīna Horsta Latvijas Mākslas akadēmijas promocijas padomē aizstāvēja promocijas darbu “Arhitekts Ernests Štālbergs (1883–1958)”, ar vienbalsīgu lēmumu iegūstot zinātnes doktora (Ph. D.) grādu humanitārajās un mākslas zinātnēs, nozarē “Mūzika, vizuālās mākslas un arhitektūra”, vizuālo mākslu vēstures un teorijas apakšnozarē. Recenzenti – prof. Ph. D. Marts Kalms (Mart Kalm) no Igaunijas Mākslas akadēmijas, prof. Dr. arch. Jānis Lejnieks no biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA un prof. Dr. habil. art. Ojārs Spārītis no LMA.

Promocijas darbs izstrādāts LMA doktorantūrā prof. emer. Dr. habil. art. Eduarda Kļaviņa vadībā ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Akadēmiskā personāla attīstība – doktorantu grantu pieejas aprobācija un ārvalstu akadēmiskā personāla piesaiste Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā” (Nr. 8.2.2.0/20/I/002) un valsts pētījumu programmas “Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai 2020.–2022. gadam” projekta “Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai” / CARD (Nr. VPP-KM-LKRVA-2020/1-0003) atbalstu.

Priecājamies par Karīnas veikumu un lepojamies ar to.

No 2023. gada 1. jūlija LMA Mākslas vēstures institūta pastāvīgā mājvieta ir Rīgā, Kronvalda bulvārī 4–325.

LMA Mākslas vēstures institūta zinātnieki solidarizējas ar nostāju un priekšlikumiem, kas izteikti Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības 2023. 5. IV atklātajā vēstulē LR Izglītības un zinātnes ministrijai, LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Latvijas Zinātnes padomei par situācijas uzlabošanu vēstures zinātnē. Aicinot "atcelt eksakto zinātņu vērtēšanas kritēriju piemērošanu humanitārajām zinātnēm pētniecības projektu konkursos un noteikt humanitārajām zinātnēm atbilstošus vērtēšanas kritērijus", vēsturnieki rosina pārmaiņas, kas ir vajadzīgas visu humanitāro un mākslas zinātņu līdzsvarotai attīstībai.

Vēstules saturu skatīt šeit: http://www.vesturesbiedriba.lv/jaunumi/params/post/4263558/atklata-vestule-par-situacijas-uzlabosanu-vestures-zinatne

 
© LMA Mākslas vēstures institūts 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close